Zalety i wady ręcznej wyciskarki do soków

Na rynku pojawia się coraz więcej modeli ręcznych wyciskarek do soków. Różnią się one wyglądem, wyposażeniem oraz możliwościami. Od tych czynników zależy także ich cena. Ręczna wyciskarka do soków dostępna jest nie tylko w sklepach ze zdrową żywnością, ale także znaleźć ją można w stałych ofertach wielu producentów małego AGD. W porównaniu z elektrycznymi modelami wyciskarek, ręczne stają się podstawowym wyposażeniem fanów zdrowej żywności.

Najważniejsze zalety ręcznej wyciskarki do soków

Z pewnością największą zaletą ręcznych urządzeń do wyciskania soków jest ich wolnoobrotowość. Za pomocą korbki istnieje możliwość regulacji całego procesu wedle naszego zapotrzebowania. Nie trzeba obawiać się, że wyciskany sok ulegnie przegrzaniu, a co za tym idzie – utraci swoje odżywcze właściwości. Ręczna wyciskarka do soków wymaga wyłącznie pracy naszych mięśni, jest to równoznaczne z oszczędnością energii elektrycznej. Poza tym maszynka manualna jest znacznie tańsza od elektrycznego odpowiednika.

Minusy korzystania z ręcznej wyciskarki do soków

W momencie, kiedy to chcemy uzyskać znaczne ilości soku, to ręczna wyciskarka do soków może okazać się niewydajna. Po wyciśnięciu kilku pomarańczy czy innych owoców możemy poczuć zmęczenie. Maszynka może też okazać się niewystarczająca w chwili, gdy chcemy uzyskać sok z twardych surowców np. buraka. Wówczas ręczna wyciskarka do soków wymaga użycia znacznej siły.

0 comments on “Zalety i wady ręcznej wyciskarki do sokówAdd yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *