Gdzie warto zainstalować separator tłuszczu i skrobi?

Wszędzie tam, gdzie w ilościach nadmiernych powstaje tłuszcz i skrobia należy pomyśleć o zastosowaniu separatora. Na to rozwiązanie decyduje się wiele barów, restauracji i punktów zbiorowego żywienia czy też zakłady przetwórstwa mięsnego i spożywczego. W jaki sposób działa separator tłuszczu i skrobi? Gdzie można go zainstalować?

Czym są tłuszcze i dlaczego należy zadbać o ich odpowiednią separację?

Tłuszcz jest produktem pochodzenia naturalnego, to mieszanina estrów gliceryny i wyższych kwasów tłuszczowych. Może występować w stanie stałym, półstałym, jak i ciekłym. Tłuszcze dzieli sią na te pochodzenia odzwierzęcego i roślinnego, wówczas potocznie zwane olejami. Nadmierna ilość tej substancji w sieciach kanalizacji może być przyczyną zarastania rur. Ponadto to rozkładające się tłuszcze są równoznaczne z wydobywaniem się przykrych zapachów. Wobec tych dwóch czynników separator tłuszczu i skrobi może okazać się niezwykle zbawienny.

Jak działa separator tłuszczu i skrobi?

To urządzenie przepływowe, które w procesie separacji tłuszczu wykorzystuje umiejętnie różnice gęstości między tłuszczem a wodą. Ścieki wpływają przez króciec wlotowy i deflektor do wydzielonej komory szlamowej. Wówczas dochodzi do wytrącenia i sedymentacji części stałych. Zmniejszeniu ulega prędkość przepływu. W ten sposób separator tłuszczu i skrobi swoim dolnym fragmentem oczyszczoną ciecz przeprowadza do króćca odpływowego.

Rozwiązania dostępne w sprzedaży

Należy pamiętać, że separator tłuszczu i skrobi nie jest w stanie rozprowadzić oleje mineralne, fekalia czy wody deszczowe. Stąd też warto zadbać o właściwą komorę separacji tłuszczu poprzez zastosowanie osadników szlamowych. Separator tłuszczu i skrobi można zakupić w wersji wolnostojącej, podzlewowej i w postaci zabudowy podziemnej. Z drugiego rozwiązania najczęściej korzystają lokale gastronomiczne, które w swoim menu oferują wiele potraw na bazie tłuszczu. Separator tłuszczu i skrobi w takich warunkach okazuje się bardzo przydatny.

0 comments on “Gdzie warto zainstalować separator tłuszczu i skrobi?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *