Czym jest i do czego służy schładzarka szokowa?

Każdy lokal gastronomiczny powinien być wyposażony w odpowiednie urządzenia chłodnicze. Schładzarka szokowa należy do grona maszyn tego rodzaju. Pozwala na szybkie schłodzenie i zamrażanie potraw bezpośrednio po ich przygotowaniu. To doskonałe rozwiązanie dla miejsc, gdzie dania zanim trafią na stół są schładzane, a następnie podgrzewane. Coraz więcej profesjonalnych lokali gastronomicznych korzysta z tego typu rozwiązania.

Dlaczego schładzarka szokowa jest niezbędna?

Zgodnie z przepisami, potrawa powinna być schłodzona w czasie, który nie przekracza 90 minut. Schładzarka szokowa umożliwia obniżenie temperatury przygotowanych dań od 90°C do 3°C. Co najważniejsze, jedzenie poddane takiemu zabiegowi jest bezpieczne i przydatne do późniejszego spożycia. Najwyższej jakości schładzarki są w stanie w ciągu 270 minut schłodzić potrawę do temperatury -18°C. Schładzarka szokowa jest niezbędna, gdyż tradycyjne schładzanie może potrwać nawet kilka godzin. W lokalach gastronomicznych czas jest niezwykle ważny, stąd cały proces należy skrócić do minimum, aby w produktach nie doszło do niekontrolowanego rozwoju bakterii.

Przechowywanie żywności przez długi czas przy pomocy schładzarki szokowej

Schładzarka szokowa jest urządzeniem, który pozwala na przechowywanie żywności przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich walorów smakowych. To gwarancja oszczędności i możliwość pełnego wykorzystania składników. Schładzarka szokowa obniża temperaturę każdego dania do przedziału, który zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii. Ponadto gotowe potrawy zachowają kolor, smak, jakość oraz aromat.

Ugotuj i schłodź

Kończy się czas, gdy schładzanie potraw miało miejsce zwykle w pomieszczeniach ogólnodostępnych, gdzie łatwo było o skażenie żywności. Optymalnym rozwiązaniem jest schładzarka szokowa, dzięki której unikniemy rozwoju bakterii, a zyskamy możliwość bezpiecznego separowania żywności. Każde danie jeszcze przed podaniem będzie wyglądało jakby przed momentem zostały przyrządzone.

0 comments on “Czym jest i do czego służy schładzarka szokowa?Add yours →

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *